GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 12667220
*
nr 1266 7220
Kanna
+ skål, Kina, keramik. Höjd: 11-17 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2019
kl 19:01:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/7 16:23:56
1
150 kr
29/7 06:37:05
2
300 kr
29/7 17:25:09
3
250 kr
29/7 17:25:09
2
300 kr (Budbetjänt)
29/7 18:41:36
4
350 kr
29/7 18:45:36
5
400 kr
29/7 18:51:52
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kanna keramik kina kinesisk kinesiskt skål
-
8294 Kanna
+ coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
-
1019 Kopp med fat &..
Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:46
-
8035 Tekanna
silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Kanna
Läs om budbetjänten
nr 1266 7220
Kanna
+ skål, Kina, keramik. Höjd: 11-17 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/7 16:23:56 | 1 | 150 kr |
| 29/7 06:37:05 | 2 | 300 kr |
| 29/7 17:25:09 | 3 | 250 kr |
| 29/7 17:25:09 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 29/7 18:41:36 | 4 | 350 kr |
| 29/7 18:45:36 | 5 | 400 kr |
| 29/7 18:51:52 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien kanna keramik kina kinesisk kinesiskt skål
-
8294 Kanna
+ coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05 -
1019 Kopp med fat &..
Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:46 -
8035 Tekanna
silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



